Filmy

Kapitál: Hra na peníze
Film „Kapitál“ je dramatem o korupci a chamtivosti v bankovním světě. Hlavní postavou je bankéř Robert Miller, který se snaží udržet své podnikání nad vodou, ačkoliv má vážné finanční problémy. Při jedné z obchodních transakcí se však stane nehoda, která zahájí kaskádu událostí, během nichž se Miller snaží zakrýt své chyby a uniknout trestu.

Vlk z Wall Street
„Vlk z Wall Street“ je životopisným filmem o Jordanu Belfortovi, burzovním makléři, který se stal velmi úspěšným v 90. letech. Film ukazuje Belfortovu cestu k bohatství, ale také jeho návyky a chování, které vedou k jeho pádu. Film nabízí pohled na život luxusu, drog a sexu, ale také na to, jak se peníze stávají zdrojem moci a korupce.

Margin Call
„Margin Call“ je dramatickým thrillerem o krizi v investiční bance, která má následky na celou finanční krizi v roce 2008. Film ukazuje, jak zaměstnanci banky přicházejí na to, že jsou v kritické situaci a musí se rozhodnout, co dál. Film nabízí realistický pohled na to, jak funguje finanční svět a jak se jednání jednotlivců projevuje na celou společnost.

Czech Made Man
„Czech Made Man“ je kriminálním thrillerem, který se odehrává v Praze v devadesátých letech. Film vypráví příběh Jana Saudeka, který se stává nelegálním dealrem a vstupuje do podsvětí. Saudek získává obrovské bohatství, ale také se dostává do nebezpečných situací. Film nabízí pohled na to, jaký může mít život v podsvětí dopad na jednotlivce i celou společnost.

Wall Street
„Wall Street“ je klasickým dramatem o burzovním světě a chamtivosti. Hlavní postavou je ambiciózní burzovní makléř Bud Fox, který se snaží dostat se na vrchol. Jeho touha po úspěchu ho však zavede na temnou stranu a on se dostává do konfliktu s legendárním investorem Gordonem Gekkem.

Wall Street: Peníze nikdy nespí
Tento snímek z roku 2010 je pokračováním slavného filmu Wall Street z osmdesátých let. Film nás opět zavede do světa newyorského finančního trhu a sleduje souboj mezi dvěma finančními magnáty o kontrolu nad společností. V centru příběhu stojí mladý obchodník, který se ocitne v křížení cest s oběma magnáty a musí se rozhodnout, na čí stranu se postaví.

Štěstí na dosah
Tento film z roku 2006 nás zavede do světa profesionálního pokeru a sleduje příběh dvou hráčů, kteří se utkají v největším turnaji v Las Vegas. Jedním z nich je zkušený profesionál, druhým mladý nadějný hráč, který se snaží vydělat peníze na léčbu své nemocné matky. Film nás zavede do světa hazardu, sázek a intrik, ale také ukazuje, jaký význam může mít odvaha, pevná vůle a schopnost riskovat.