Filmy

Peníze těch tupců
Komediální drama s Petem Davidsonem, Sethem Rogenem a Paulem Danem v hlavních rolích popisuje neuvěřitelný příběh boje Davida s Goliášem, kdy se parta amatérských investorů na internetu rozhodla ukázat, jak je burza na Wall Street křehká, a organizovaně začala navyšovat hodnotu společnosti GameStop (ano, obchod s videohrami), až se z ní stala nejúspěšnější společnost na světě. V důsledku toho utrpěly významné hedgeové fondy a nezávislí short selleři zničující finanční ztrátu.
Peníze těch tupců (2023) | ČSFD.cz (csfd.cz)

Kapitál
Politický thriller Kapitál nás zavádí do prostředí nejvyšších finančních kruhů v době světové finanční krize. Vypráví příběh o nezastavitelném vzestupu Marca Tourneuila (Gad Elmaleh), poníženého sluhy Kapitálu, který se stane jeho nezpochybnitelným pánem. Jako nový ředitel největší evropské banky Phenix dokáže Marc překonat všechna úskalí vysoké finanční politiky – nutné propouštění, násilný pokus o převzetí ze strany amerických klientů i intriky svých kolegů a podřízených. Jakou ale člověk musí za takové vítězství zaplatit cenu? Odvěký příběh o vlivu moci a peněz na člověka v režii francouzského buřiče Costy-Gavrase.
Kapitál (2012) | ČSFD.cz (csfd.cz)

Vlk z Wall Street
„Vlk z Wall Street“ je životopisným filmem o Jordanu Belfortovi, burzovním makléři, který se stal velmi úspěšným v 90. letech. Film ukazuje Belfortovu cestu k bohatství, ale také jeho návyky a chování, které vedou k jeho pádu. Film nabízí pohled na život luxusu, drog a sexu, ale také na to, jak se peníze stávají zdrojem moci a korupce.
Vlk z Wall Street (2013) | ČSFD.cz (csfd.cz)

Margin Call
„Margin Call“ je dramatickým thrillerem o krizi v investiční bance, která má následky na celou finanční krizi v roce 2008. Film ukazuje, jak zaměstnanci banky přicházejí na to, že jsou v kritické situaci a musí se rozhodnout, co dál. Film nabízí realistický pohled na to, jak funguje finanční svět a jak se jednání jednotlivců projevuje na celou společnost.
Den před krizí (2011) | ČSFD.cz (csfd.cz)

Czech Made Man
„Czech Made Man“ je kriminálním thrillerem, který se odehrává v Praze v devadesátých letech. Film vypráví příběh Jana Saudeka, který se stává nelegálním dealrem a vstupuje do podsvětí. Saudek získává obrovské bohatství, ale také se dostává do nebezpečných situací. Film nabízí pohled na to, jaký může mít život v podsvětí dopad na jednotlivce i celou společnost.
Czech Made Man (2011) | ČSFD.cz (csfd.cz)

Wall Street
„Wall Street“ je klasickým dramatem o burzovním světě a chamtivosti. Hlavní postavou je ambiciózní burzovní makléř Bud Fox, který se snaží dostat se na vrchol. Jeho touha po úspěchu ho však zavede na temnou stranu a on se dostává do konfliktu s legendárním investorem Gordonem Gekkem.
Wall Street (1987) | ČSFD.cz (csfd.cz)

Wall Street: Peníze nikdy nespí
Tento snímek z roku 2010 je pokračováním slavného filmu Wall Street z osmdesátých let. Film nás opět zavede do světa newyorského finančního trhu a sleduje souboj mezi dvěma finančními magnáty o kontrolu nad společností. V centru příběhu stojí mladý obchodník, který se ocitne v křížení cest s oběma magnáty a musí se rozhodnout, na čí stranu se postaví.
Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010) | ČSFD.cz (csfd.cz)

Štěstí na dosah
Tento film z roku 2006 nás zavede do světa profesionálního pokeru a sleduje příběh dvou hráčů, kteří se utkají v největším turnaji v Las Vegas. Jedním z nich je zkušený profesionál, druhým mladý nadějný hráč, který se snaží vydělat peníze na léčbu své nemocné matky. Film nás zavede do světa hazardu, sázek a intrik, ale také ukazuje, jaký význam může mít odvaha, pevná vůle a schopnost riskovat.
Štěstí na dosah (2006) | ČSFD.cz (csfd.cz)

Zakladatel
Skutečný příběh muže, který byl ztělesněním amerického snu a vybudoval nejznámější síť rychlého občerstvení na světě. V roce 1954 dostal Ray Kroc (Michael Keaton) objednávku na 6 mixérů na výrobu oblíbených mléčných šejků od bratrů McDonaldových, kteří provozovali malou restauraci s hamburgery v jižní Kalifornii. Toto neobvykle velké množství ho okamžitě zaujalo a rozhodl se, že dodávku vyřídí osobně. Od tohoto momentu se začala psát historie obrovského impéria McDonald, do kterého dnes patří neuvěřitelných 35.000 poboček po celém světě.
Zakladatel (2016) | ČSFD.cz (csfd.cz)